تبلیغات
دانلود-تون - عشق های پیترپارکر

تمام عشق های پیتر پارکر در ادامه مطلب

 

اسپ

درست است كه «گوئن استیسی» و  «مری جین واتسون» تنها عشق های حقیقی «پیتر پاركر/مرد عنكبوتی» محسوب میشوند ولی این این بدان معنا نیست كه او تا به حال به دختر دیگری علاقمند نشده است!

«پیتر پاركر» یك انسان بسیار اخلاق گرا و شریف است و همیشه در كارهای خویش احساس مسئولیت میكند. او حتی در روابط رومانتیك خود نیز احساس مسئولیت فراوانی میكند و هرگز به طور همزمان به دو نفر ابراز علاقه نكرده و همیشه پای عشق خود ایستاده مگر آنكه به دلایل مختلف كه از توان او خارج بوده آن عشق به هم خورده است (خیلی از این دلایل به تصمیمات احمقانه مارول و یا نویسندگان داستان های اسپایدرمن برمیگردد!) در هر حال در این مقاله به دخترانی كه پیتر پاركر به نوعی به آنها علاقه مند شده است ، میپردازیم.

بتی برانت (Betty Brant)

اپپپ

 

اولین حضور در كمیك استریپ های اسپایدرمن: شماره 4 از كمیك استریپ "اسپایدرمن شگفت انگیز" (سپتامبر 1963)
خلق شده توسط: «استن لی»، «استیو دیتكو»
او اولین دختری بود كه چشم  پیتر پاركر را گرفت! بتی در روزنامه دیلی بیوگل كار میكرد اما از آنجائیكه  اسپایدرمن را در قتل برادر خویش مقصر میدانست رابطه آنها هرگز شكلی جدی به خود نگرفت. بتی برانت در نهایت با «ند لیدز» (Ned Leeds) یكی از خبرنگاران دیلی بیوگل ازدواج كرد اما پس از مدتی از او جدا شد و سعی كرد دوباره به سمت پیتر برگردد ولی پیتر تلاش كرد نسبت به این موضوع بی اعتنا باشد تا شاید بتی و همسر سابقش دوباره با هم زندگی كنند. در هر حال بتی همیشه از آشنایان نزدیك پیتر به شمار می آمده است.

 

لیز الن (Liz Allan)

 

یییی

 

اولین حضور در كمیك استریپ های اسپایدرمن: شماره 15 از كمیك استریپ "فانتزی شگفت انگیز" (آگوست 1962)
خلق شده توسط: «استن لی»، «استیو دیتكو»
«لیز» در دبیرستان با پیتر همكلاسی بود. او دوست دختر «فلش تامپسون» محسوب میشد ولی چند بار برای اینكه حسادت فلش را برانگیزد به سمت پیتر آمد! البته پس از مدتی به نظر میرسید لیز شیفته شخصیت و هوش بالای پیتر شده است ولی هیچ وقت رابطه رومانتیكی میان آنها شكل نگرفت. لیز در نهایت با دوست صمیمی پیتر یعنی «هری ازبورن» ازدواج كرد.

 

گوئن استیسی (Gwen Stacy)

نختین عشق حقیقی پیترپارکر

اولین حضور در كمیك استریپ های اسپایدرمن: شماره 31 از كمیك استریپ "اسپایدرمن شگفت انگیز" (دسامبر 1965)
خلق شده توسط: «استن لی»، «استیو دیتكو»
«گوئن استیسی» دختری بود كه پیتر پس از فارغ التحصیل شدن از دبیرستان و رفتن به دانشگاه با وی آشنا شد. ابتدا نوعی رابطه پر تنش و سرشار از رقابت میان آنها وجود داشت ولی كم كم رومانس حقیقی میانشان رخ داد و به معنای واقعی كلمه عاشق هم شدند. گوئن استیسی را باید اولین عشق حقیقی پیتر دانست و حتی «استن لی» بارها اعلام كرده كه گوئن گزینه اول او برای ازدواج با پیتر بوده است. در هر حال گوئن در نهایت  بدست دشمن اصلی اسپایدرمن یعنی «گرین گابلین» كشته شد و پیتر از ازدواج با او محروم شد.

مطلب مرتبط: مرگ گوئن استیسی

 

مری جین واتسون  (Mary Jane Watson)

 

همسر پیترپارکر

 

اولین حضور كامل در كمیك استریپ های اسپایدرمن: شماره 42 از كمیك استریپ "مرد عنكبوتی شگفت انگیز" (نوامبر 1966)
خلق شده توسط: «استن لی» و «جان رومیتا»
«مری جین واتسون»  در اصل خلق شده بود كه به نوعی با گوئن رقابت كند و با ایجاد یك مثلث عشقی جذابیت داستان های اسپایدرمن را بالا ببرد. اما پس از مرگ گوئن، عمق و ژرفای  شخصیتی  او بیشتر برای خوانندگان فاش شد و رابطه نزدیكی با پیتر پیدا كرد (به خصوص پس از آنكه به پیتر گفت كه از سالها پیش از هویت مخفی اش خبر داشته!). در هر حال پیتر چند بار از مری جین خواستگاری كرد و در نهایت مری جین كه ابتدا مطمئن نبود آیا میتواند همسر مناسبی برای یك ابرقهرمان باشد، قبول كرد! در نتیجه آنها با هم ازدواج كردند و سالها مظهر خشق و وفا در عالم كمیك استریپ بودند تا اینكه مارول تصمیم گرفت ازدواج آنها را بر هم بزند تا پیتر پاركر دوباره مجرد شود! (برای كسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع این مقاله را بخوانید). در حال حاضر پیتر و مری جین دوستان خوبی برای هم هستند ولی رابطعه رومانتیكی میان آنها احساس نمیشود.

مطلب مرتبط: اولین دیدار پیتر پاركر و مری جین!

 

فلیشیا هاردی/گربه سیاه (Felicia Hardy/Black Cat)

بلک کت

 

اولین حضور در كمیك استریپ های اسپایدرمن: شماره 194 از كمیك استریپ "اسپایدرمن شگفت انگیز" (جولای 1979)
خلق شده توسط: «مارو ولف من»، «كیث پولارد»

او نخستین دختر دارای توانایی های  بشری خاص بود كه پیتر پاركر به آن علاقمند شد. البته گذشته و حرفه بی ثبات فلیشیا و مشكلاتی كه او اغلب با نیروهای پلیس پیدا میكرد همواره  مانع از خلق یك عشق تمام عیار میان آنها شد. ضمناً، پس از مدتی فلیشیا اعتراف كرد كه بیش از آنكه به پیتر پاركر علاقه داشته باشد، عاشق اسپایدرمن است!  او هم اكنون از متحدین و یاران باوفای اسپایدرمن است و در مواقع لزوم به یاری اش میشتابد.

مطلب مرتبط: گربه سیاه كیست؟

 

«دبرا ویتمن» (Debra Whitman)

همکلاسی پیت

 

اولین حضور در كمیك استریپ های اسپایدرمن: شماره 196 از كمیك استریپ "اسپایدرمن شگفت انگیز" (سپتامبر 1979)
خلق شده توسط: «مارو ولف من»، «ال میلگرام»
«دبرا ویتمن» همكلاسی پیتر در دانشگاه بود و پیتر برای مدت كوتاهی به وی علاقه مند شد. البته او چون مجبور بود مرتباً در قالب اسپایدرمن فرو برود و  مدام برای ناپدید شدن های ناگهانی خود بهانه بیاورد، كم كم دبرا به او شك كرد و این موضوع رابطه آنها را تحت شعاع قرار داد. در نهایت دبرا به این باور رسید كه پیتر همان اسپایدرمن است! اما پزشكان تشخیص دادند كه مبتلا به بیماری اسكیزوفرنی خفیف می باشد. او با كمك پیتر بر بیماری خود غلبه كرد و به این نتیجه رسید كه پیتر هیچ ربطی به اسپایدرمن ندارد! او سپس از نیویرك رفت و به مردی دیگر به نام «بیف ریفكین» (Biff Rifkin) دل بست.

 

«كارول دنورز/ خانم مارول» (Ms. Marvel/Carol Danvers)

 

 

اولین حضور در كمیك استریپ های اسپایدرمن: شماره 132 از كمیك استریپ "ابرقهرمانان مارول" (مارس 1968)
خلق شده توسط: «روی توماس»، «جین كولان»

«میز مارول» یك  ابرقهرمان مونث و عضو گروه «انتقام جویان» (Avengers) است. او سابقه خدمت در نیروی هوایی را داشته است و خلق و خوی نظامی و خشكی دارد و با وجود آنكه گاهی از دست كارها و شوخی های اسپایدرمن حسابی شاك میشود اما چندین بار با او قرار ملاقات گذاشته! اسپایدرمن هم چندین بار زیبایی و جذابیت او را ستوده. البته آنها مشتركاتی با هم ندارند و ظاهراً رابطه عاشقانه ای میان شان به چشم نمی آید اما میز مارول یكبار به «ونوم»   اعتراف كرد كه عاشق اسپایدرمن است!   

 

«كارلی كوپر» (Carlie Cooper)

 

اولین حضور در كمیك استریپ های اسپایدرمن: شماره 545 از كمیك استریپ "اسپایدرمن شگفت انگیز" (دسامبر 2007)
خلق شده توسط: «جو كسادا»، «دان اسلات»

«كارلی كوپر» افسر پلیس جنایی است و از قبل با  «هری آزبورن» آشنا بوده. پس از برهم خوردن ازدواج پیتر و مری جین، مارول و نویسندگان داستان های اسپایدرمن خیلی سعی كردند تا او را به عنوان عشق واقعی جدید پیتر پاركر معرفی كنند ولی خوانندگان هرگز از حضور او استقبال نكردند (زیرا شخصیت پردازی منحصر به فردی نداشت و انگار از تركیب مری جین و گوئن استیسی پدید آمده بود!). تا اینكه كارلی به هویت اسپایدرمن پی برد ولی به دلایلی نامفهوم تصمیم گرفت رابطه اش را با پیتر قطع كند (در حال حاضر او و مری جین تنها آشنایان  پیتر هستند كه از هویت مخفی او باخبرند ولی در كمال تعجب هنوز نفهمیده اند كه«دكتر اختاپوس» در جلد پیتر پاركر فرو رفته! )

 

All rights reserved © Spidey.ir 2013تاریخ : پنجشنبه 24 مرداد 1392 | 10:12 ق.ظ | نویسنده : سید علی راد پور آملی | نظرات

  • مهندسی نفت
  • پول فا
  • کارت شارژ همراه اول